Nowy Domownik

Od wczoraj mieszka z nami... ktoś. Przedstawiam Wam:

Misty Highland Elis (border collie)
ur.: 25.03.2016r
M: Misty Highland Tessa
F: Yo Hachiko Miveko

 Rasę miałam wybraną już dawno (chociaż szczerze przyznam, że w chwili zawahania zastanawiałam się nad drugim jackiem!) Końcem stycznia zdecydowałam się na ten dokładnie ten miot. Mnóstwo stresu i czekania, przejechane 2800km (dwie trasy tam z południa na północ Polski tam i z powrotem), ale udało się! <3 
 Dopiero zaczynamy się poznawać, więc jeszcze nie umiem za wiele o nim powiedzieć. Podróż (9 godzin!) zniósł dobrze - na początku trochę piszczał, ale później smacznie przespał większość czasu. Pierwszej nocy spał w klatce, obudził mnie tylko raz, około północy, ale wyszłam z nim i poszedł spać dalej. Jest nauczony czystości, rzadko zdarza mu się załatwiać w domu. Na początku był bardzo nieśmiały, ale już powoli ośmiela. Jest zrównoważony i niesamowicie zapatrzony we mnie! Miła odmiana od upartego terrierka :D Lola jeszcze podchodzi do niego z rezerwą - czasami na niego warknie, ale była też sytuacja kiedy szarpali się razem szarpakiem, czy spali przytuleni do siebie. Obydwoje potrzebuję jeszcze trochę czasu do oswojenia się z nową sytuacją. 


Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny piesek :). Jako właściciel psa uważam, że bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja sierści. Ja mojego pupila regularnie czeszę oraz szczotkuję za pomocą sprzętu groomerskiego, który kupiłem na https://sklep.germapol.pl/. Takie rzeczy jak szczotka powinny być dobrane z uwzględnieniem typu włosa psa. Oprócz tego stosuję również specjalną odżywkę w sprayu, dzięki której sierść pozostaje zawsze odpowiednio nawilżona i odżywiona.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zalety i wady pracy na stojąco - poznaj biurka regulowane

Jak chudnę z Trizerem